Aktualności

Ścieżka rowerowa – kolejna inwestycja na Wyspie

Wyspa Sobieszewska to takie specyficzne miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Mieszkańcy wiodą tu spokojne życie, w zieleni, w sąsiedztwie pięknych lasów, morza, Wisły i piaszczystych bursztynowych plaż. Wyspa jest największą dzielnicą Gdańska, jedyną o statusie Natura 2000, ale jednocześnie najmniej zaludnioną. Dlatego możemy tu odnaleźć ciszę, spokój, jest to miejsce dobre na relaks i obcowanie z naturą.

To obcowanie z naturą powinno odbywać się bez udziału samochodów!. Dlatego też z dużą radością nie tylko mieszkańcy ale Goście odwiedzający wyspę przyjęli wiadomość o nowej, nowoczesnej ścieżce rowerowej. Biegnie ona przez całą wyspę i łączy ją z trasą rowerową do Gdańska. Obecnie można z Wyspy Sobieszewskiej dojechać rowerem bezpośrednio do Gdańska.

Ścieżka rowerowa na Wyspie jest bardzo wygodna, dwukierunkowa o szerokości 3 metrów długości ok. 7 km. Wyłożona jest mieszanką mineralno-asfaltową, redukującą drgania podczas jazdy i stawia mniejszy opór niż nawierzchnia z tradycyjnego asfaltu.

Na ścieżce zlokalizowane są też ławki, stojaki na rowery, nowe nasadzenia zieleni, zmodernizowano chodniki i przystanki autobusowe, powstało nowe oświetlenie drogowe, dzięki niemu można bezpiecznie jeździć również po zmroku.

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.