Aktualności

Nowy most zwodzony

Najważniejsza dotychczas inwestycja drogowa na Wyspie Sobieszewskiej.

Wyspa Sobieszewska była ostatnim miejscem, gdzie można było jeszcze w 2018 roku przejechać się po moście pontonowym.  Wjazd na wyspę odbywał się przez most pontonowy o długości 150 metrów, który był już ostatnim takim na terenie Polski. Było to iście klimatyczne przeżycie i dlatego niektórzy mieszkańcy, tudzież turyści wciąż jeszcze żałują, że już go nie ma! Ale infrastruktura Wyspy dogania już współczesność, otrzymując nowoczesny most zwodzony z kompletną infrastrukturą techniczną.

Oba przęsła mostu otwierają się w 2 minuty, umożliwiają szybkie przepłynięcie o określonych godzinach jednostkom pływającym. Szybkość przejazdu samochodem czy autobusem miejskim skróciła jeszcze bardziej płynność ruchu szczególnie w okresie sezonu letniego. Droga do centrum Gdańska zajmuje około 20 minut.

Nowy most ma długość 181,5 m. i szerokość 14,92m. Do budowy całej konstrukcji mostu  wykorzystano aż 1447 ton stali oraz 6.978 m³ betonu. Na moście są dwa pasy ruchu, szerokość jezdni ogółem wynosi 7m,  chodnika - 2m a ścieżki rowerowej biegnącej przez niego - 2,4m. Most jest sterowany zdalnie z pulpitu w budynku technicznym obsługi.

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.